hm. Marian Antonik - wiceprzewodniczący RPM "Ręka Metody", Przewodniczący Rady Chorągwi Opolskiej ZHP i szef ZKK Chorągwi Opolskiej

Wśród dobrych rzeczy które spotkały mnie w życiu, harcerstwo zajmuje miejsce szczególne. Stało się nie tylko moją życiową pasją , ale przede wszystkim ukształtowało mnie jako człowieka. Dziś tym dobrem staram się dzielić z innymi.

Moje doświadczenia harcerskie sięgają wiele lat wstecz, gdy jako młody instruktor drużynowy pełniłem służbę w Bielsku Białej. W ostatnich latach odtworzyłem harcerstwo na Podkarpaciu budując od zera Podhalański Hufiec ZHP. W poprzedniej kadencji pełniłem funkcję Wiceprzewodniczącego ZHP animując między innymi dyskusje o Prawie Harcerskim w ZHP, kierunku zmian strukturalnych, finansowaniu władz i wielu innych ważnych tematach. Obecnie oddaję się kształceniu instruktorów. Tylko w tym roku przeprowadziałem kilka kursów Ręki Metody - kursów kadry kształcącej, przewodnikowskich i podharcmistrzowskich. Na ostatnim Zjeżdzie Choragwi Opolskiej zostałem wybrany Przewodniczącym Rady Chorągwi.

Z wykształcenia i pasji jestem historykiem. Zawodowo jestem przedsiębiorcą od lat związanym z branżą turystyczno-wypoczynkową.

Prywatnie szczęśliwy mąż i dumny tata dwóch córek i czterech synów oraz dziadek:) 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now