hm. Jolanta Kreczmańska – Przewodnicząca KI RWDH i RPM "Ręka Metody"

Chorągiew Stołeczna ZHP

Harcerstwo jest tyle warte, na ile kształtuje młodego człowieka do dorosłości opartej na wartościach, odpowiedzialności nie tylko za siebie, do bycia szczęśliwym i pożytecznym. Trudno przecenić siłę dobrego harcerstwa. Warto się zaangażować w jego wzmacnianie.

HARCERSKO

Byłam drużynową harcerską i z całą pewnością mogę powiedzieć, że to był dobry czas i mocna drużyna z której wyszło wiele dobrych instruktorek. W hufcu Mokotów prowadziłam drużynę drużynowych a potem budowałam Szkołę Instruktorską prowadzącą kształcenie kadry.

Moją odpowiedzialność za ZHP, też za harcerstwo wzmacniała się wraz z powstaniem i rozwojem Ruchu Całym Życiem, którego byłam założycielką i przewodniczącą. W 2009 weszłam w skład GK ZHP i przez pierwsze dwa lata byłam w jej składzie odpowiedzialna za pracę z kadrą i kształcenie, by potem prowadzić tą służbę jako szefowa wydziału poza  składem GK ZHP.  W 2009 byłam komendantką Letniej Akcji Szkoleniowej dla kadry hufców i chorągwi z całej Polski a w 2011 komendantką Ogólnopolskiego Zlotu Kadry ZHP. Oba przedsięwzięcia były przez uczestników ocenione bardzo wysoko. Byłam też komendantką pierwszego po przełomie w 1989 r kursu harcmistrzowskiego w ZHP, później też komendantką kursu Cogito. Jako komendantka 4 kursów kadry kształcącej Ręka Metody oraz 1 kursu podharcmistrzowskiego odpowiadałam za tworzenie konceptu tych kursów, trzymanie wysokiego poziomu i pracę komendy.  Jestem przewodniczącą i założycielka RPM Ręka Metody. Liderką etapu 27B Bike Jamboree który w maju 2019 r będzie przemierzał bezdroża Kanady i USA. W poprzedniej kadencji wiceprzewodnicząca ZHP.

ZAWODOWO

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa UW. Od 27 lat przedsiębiorca - założycielka i dyrektor zarządzający ogólnopolskiej sieci butików z grzejnikami dekoracyjnymi.  Laureatka Lady Business Awards w 2018 roku.

 

PRYWATNIE

Żona i matka dorosłej już córki - też przyjaciółki. Pasje to podróże z plecakiem po najdalszych zakątkach świata i fotografia. Mieszka w lesie pod Warszawą, w domu w którym odbył się już nie jeden kurs instruktorski.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now