hm. Jarosław Janas – członek Kręgu
Moje życie ukształtowało harcerstwo – przyjaźnie i sposób działania wyniosłem właśnie z ruchu.
HARCERSKO
W harcerstwie najważniejszą była dla mnie funkcja drużynowego. Zostałem usunięty z ZHP za wybicie podczas Białej Służby znaczka z wizerunkiem Ojca Świętego Jana Pawła II wpisanego w lilijkę harcerską. Po przywróceniu do ZHP nadal prowadziłem drużynę, byłem członkiem Rady Hufca i Komisji Rewizyjnej. Byłem organizatorem obozów „Czarnej 13”, wyprawy rowerowej Warszawa-Bratysława-Praga-Budapeszt i jedynego w swoim rodzaju zimowiska w chatach łemkowskich z samodzielnym pieczeniem chleba dla 45 harcerzy. W 1989 roku wstąpiliśmy z drużyną do ZHR. Po dwóch latach wystąpiłem z ZHR i przerwałem swoją działalność instruktorską.
Od 2010 roku jestem zaangażowany w wydawanie harcerskich książek przez NWH, gdzie zabezpieczam środki finansowe na funkcjonowanie wydawnictwa. Od 2016 roku jestem członkiem Rady Fundacji Harcerstwa Polskiego „Schronisko Głodówka”.
ZAWODOWO
Przez pięć lat byłem prywatnym przedsiębiorcą. Blisko 10 lat pracowałem w sektorze korporacji, m.in. rozwijałem sieć EMPiK i komercjalizowałem Domy Towarowe Centrum. Specjalizuję się w regulacji stanów prawnych, gospodarowaniu, zarządzaniu, komercjalizacji, pozyskiwaniu i zbywaniu nieruchomości. Od 15 lat pracuję w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy jako Z-ca Dyrektora Zarządu Mienia Skarbu Państwa. Mój pierwszy zawód to poligraf. Skończyłem studia licencjackie – Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej; magisterskie – Zarządzanie i podyplomowe – Zarządzanie przedsiębiorstwem.
PRYWATNIE
Jestem społecznikiem. W ramach pracy w Fundacji Kultury „Skrypt” współuczestniczę w przygotowaniach do produkcji dwóch filmów fabularnych i planowaniu budowy studia filmowego. Wcześniej wspomagałem produkcję filmu „Popiełuszko – Wolność jest w nas”. Współorganizuję grupę „Teatralny Raban”. Uwielbiam gotować, tańczyć, wędrować i podróżować.
Jestem szczęśliwym mężem i ojcem siedmiorga dzieci. Wspomagam miejsca aktywności moich dzieci poprzez pracę na rzecz Towarzystwa Przyjaciół I SLO w Warszawie Zespołu Szkół Bednarska im. Maharadży Jama Saheba Digvijay Sinhji oraz Niepublicznych Przedszkola i Szkoły Montessori w Wołominie.