phm. Zbigniew Popowski – szef projektu Bike Jamboree

Uważam, że człowiek jest wart tyle, ile jest w stanie pomóc innym. To motto świetnie pasuje do misji harcerstwa, więc pewnie dlatego mimo upływu lat, wciąż znajduję sobie tutaj pole służby.

HARCERSKO

Pochodzę z Hufca Augustów. Od 10 lat kieruję Fundacją Światowe Jamboree założoną przez ZHP. W przeszłości byłem m.in. drużynowym, komendantem hufca, przewodniczącym kręgu akademickiego, członkiem zarządu ruchu programowo-metodycznego, skarbnikiem chorągwi, członkiem komend polskich kontyngentów na Światowe Jamboree Skautowe, członkiem Rady Fundacji Harcerstwa Polskiego „Schronisko Głodówka” oraz skarbnikiem ZHP. Byłem pomysłodawcą i współorganizatorem projektu Rowerowe Jamboree 2015, który wyznaczył nowe standardy w podejściu do atrakcyjnych i ambitnych projektów zagranicznych w harcerstwie. Obecnie wraz z fundacją organizuję pierwszą rowerową sztafetę dookoła świata – Bike Jamboree, której patronem medialnym jest m.in. National Geografic – Traveler.

 

ZAWODOWO

Z wykształcenia jestem ekonomistą, z praktyki bankowcem, specjalistą z zakresu finansowania handlu międzynarodowego. Ukończyłem Handel międzynarodowy na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studia MBA certyfikowane przez kilka uniwersytetów europejskich.

Pracowałem w międzynarodowych instytucjach finansowych, od 2 lat prowadzę własną firmę. Zajmuję się doradztwem w zakresie wprowadzania przedsiębiorstw na rynki zagraniczne, reprezentuję też kilka firm zagranicznych w Polsce. Jestem ekspertem Centrum Stosunków Międzynarodowych. Byłem partnerem zagranicznych misji gospodarczych RP w kooperacji z m.in. Ministerstwem Gospodarki oraz Ministerstwem Handlu Zagranicznego.

PRYWATNIE

Jestem szczęśliwym mężem Ani oraz ojcem Olgi i Roberta. W nielicznych chwilach wolnych śpiewam, gram na gitarze i harmonijce, chodzę po górach, podróżuję po świecie na rowerze, ślizgam się na nartach wodnych i pływam kajakiem.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now